Autor: František Bistrý.

Rok výroby: Neznámý.

Popis: Vnuk autora nám vyprávěl: "Dědeček byl stolař. Vyráběl nábytek, okna, dveře atd. Všechno strojní vybavení si však zhotovil sám -  hoblovačku s vtahováním, velkou pásovou pilu nebo cirkulárku kombinovanou s frézou. Byly to výkonné a hodně těžké stroje. Muzeu kutilství věnuji další z jeho vlastnoručně vyrobených zařízení - brusku na dřevo".

Komentář muzea: Vpravo je opřen jeden záložní kotouč s nalepeným brusným papírem. Stojí za to vidět i motor, z jehož výrobního štítku jsme vybrali tyto údaje: Baťa a.s., TYP HV1CK4. Podívejte se i na další brusky od těchto autorů: Josef Slepička, Jaroslav Šejstal.

Názory čtenářů webu: Zatím nemáme žádné příspěvky. Zašlete nám své názory, připomínky, náměty, poznatky nebo informace k tomuto exponátu. Po vzájemném odsouhlasení textu vše rádi zveřejníme.