Autor: Martin Král.

Rok výroby: Asi 1987.

Informace od autora: Motor je z mixéru, stojan ze zvětšovacího přístroje. Koupil jsem pouze hlavičku.

Komentář muzea: Podívejte se i na další podobné výrobky z naší sbírky. Do vyhledávacího pole tohoto webu zadejte text vrtačka.

Názory čtenářů webu: 17. 02. 2018 - Tato vrtačka mě zaujala. Její stojan je zhotoven ze zvětšovacího přístroje přerovské Meopty. Po zavedení digitální fotografie jsou totiž "zvětšováky" bezcenné a takto mohou být částečně využity. Podle malé fotky nemohu určit typ, ale pravděpodobně se jedná o Magnifax III. Většina jiných přístrojů pro amatéry byla opatřena šikmou tyčí (trubkou). Ta se však pro stojan vrtačky nehodí. Meopta měla v produkci zvětšovacích přístrojů tradici, vyrobila jich od 40. let do konce 20. století hodně přes milion kusů a exportovala je do celého světa. Jiří Háva.

Zašlete nám své názory, připomínky, náměty, poznatky nebo informace k tomuto exponátu. Po vzájemném odsouhlasení textu vše rádi zveřejníme.