Autor: Nemáme souhlas s uvedením jména.

Rok výroby: Neznámý.

Popis: Zařízení slouží k natahování mechanického budíku. Autorova paní měla artrózu a špatně se jí tato činnost prováděla. Vše funguje naprosto jednoduše. Přípravek upnete na desku nočního stolku a přirazíte k němu budík - osička je totiž přesně proti natahovacímu křidélku. Pak stačí jenom točit kličkou, která má i spojku, aby nedošlo ke stržení péra.

Komentář muzea: Tento exponát jsme získali díky laskavosti paní Kateřiny Kalendové, manželky Přemka Podlahy. Je z její sbírky.

Názory čtenářů webu: 14. 01. 2018 - Vzpomínám si, že Přemek Podlaha měl tento aparát v oblibě. Často s ním vystupoval i v různých zábavných pořadech. Milan Říha.

Zašlete nám své názory, připomínky, náměty, poznatky nebo informace k tomuto exponátu. Po vzájemném odsouhlasení textu vše rádi zveřejníme.