Autor: Václav Ondráček.

Rok výroby: Neznámý.

Popis: Základ tvoří obyčejné oko s průtokovým šroubem opatřeným spouští z ocelového drátu vytvarovaného do ergonomického tvaru. Vratný pohyb zajišťuje amatérsky zhotovená pružina. Je navlečena na prodlouženou hřídel šroubu. Tuto sestavu, doplněnou několika fitinkami G1/8", připevnil autor pomocí plechového úhelníku na dřevěnou rukojeť.

Komentář muzea: Ve sbírce máme více jak 15 amatérských skvostů pana Ondráčka a připravujeme o něm i malý medailon do rubriky ZPRÁVY. Týkal se jej i článek Zítra vstanu a opařím se čajem z 21. září 2017. Všechny výrobky tohoto šikovného kutila nám věnoval jeho vnuk.