Autor: Ivo Andrýsek.

Rok výroby: 1974.

Informace od autora: V roce 1974 jsem měnil bydliště. Už v předstihu jsem chystal vybavení fotokomory. Jako světlo posloužila větší plechovka od okurek (filtry jsem koupil). Leštičku, po špatné zkušenosti s jednostrannou, jsem udělal oboustrannou. Topné těleso dodal odborník (brácha). S leštícími plechy by bylo hodně práce a výsledek nejistý, tak opět nákup. Látku ušila moje paní. V naivních představách byl dural eloxovaný, osazený vkusnýma protiskluzovýma nožkama (su od Hradišťa). Neklouzala, nedělala rýhy do stolu, tak hop na další. Při pokládce fotek jsem pro své bezpečí přerušil proud.

Komentář muzea: Podívejte se i na další podobné výrobky z naší sbírky, do vyhledávacího pole tohoto webu zadejte text fotokomora.

Názory čtenářů webu: 13. 01. 2024 - "To mě nenapadlo, já si leštičku kupoval novou. Vypadá pěkně." Z Facebookového profilu Muzea kutilství vypsal Milan Kutil Říha

Zatím nemáme žádné příspěvky. Zašlete nám své názory, připomínky, náměty, poznatky nebo informace k tomuto exponátu. Po vzájemném odsouhlasení textu vše rádi zveřejníme.