Autor: Jan Votruba.

Rok výroby: Asi 1970.

Informace od autora: Horské slunce OZALUX jsem vyráběl tuším po roce 1970 (podle návodu z časopisu Amatérské rádio č. 7/69). Buď ještě jako učeň, nebo krátce po vyučení. Rozměry: cca 257 x 78 x 165 mm.

Komentář muzea: Tento návod na horské slunce byl poměrně populární, vznikly podle něj spousty přístrojů. Amatéři si původní plánek upravovali, zejména skříňku zhotovovali dle možností. Někteří použili továrně vyráběnou, která byla pro měřící přístroje a v pražské prodejně Radiomamatér v roce 1969 stála 38,- Kčs (např. Dalibor Hanzlíček, jehož horské slunce máme ve sbírce), jiní vytvářeli své vlastní konstrukce. Pro techniky uvádíme, že zdrojem světla je rtuťová výbojka TESLA THK101.

Podívejte se i na další podobné výrobky z naší sbírky, do vyhledávacího pole tohoto webu zadejte text horské slunce.