Autor: Stanislav Holenda.

Rok výroby: 1974-1975.

Informace od autora: Schéma je od kolegy z radioklubu (OK1KHB). Byl jsem též členem kolektivky. Plošné spoje jsem tehdy dělal několika způsoby (nevím, jaký byl použit k tomuto konkrétnímu výrobku). První způsob byl spojovacími čarami. Ten jsem prováděl trubičkovým perem a acetonovou barvou na cuprextit a následně leptal chloridem. Další způsob byl pomocí dělících čar - buď škrábáním upraveným skalpelem (pokud byl spoj jednoduchý), nebo fotocestou (to znamenalo nakreslit na pauzák celý motiv, nanést fotocitlivou vrstvu na cuprextit a následně exponovat a vyleptat). Skříňka je zhotovena z bočnic z Tesly Jihlava, krycí plech tvoří Al elexované zbytky plechu z Elchronu Polná. Sedmisegmentovky byly pořízeny v "elektrosoučástkách" v Praze v Žitné ulici. Ostatní komponenty pocházejí převážně z Myslíkovy ulice v Praze. Zde prodávali různý odpad z firem Tesla v ČSSR za naprosto špičkové ceny. Přístroj má zajímavou funkci - kromě odpočítávání času uměl i připočítávání. Byl zcela elektronický - oproti časovým spínačům pro fotokomoru vyráběným (myslím) Mechanikou Praha pracujícím na elektromechanickém principu.

Komentář muzea: V přístroji jsme objevili např. tyto součástky: logické IO MH7400, MH7490, MH74192, D147D, tranzistory KC507, KF517,  zobrazovače LQ425, číslicové přepínače TS21x.

Podívejte se i na další podobné výrobky z naší sbírky, do vyhledávacího pole tohoto webu zadejte text hodiny.