Autor: Stanislav Holenda.

Rok výroby: Asi 1996.

Informace od autora: Syn se jednu dobu zajímal o elektrofonickou kytaru. Pořídil si ji a k tomu zesilovač. Háček byl ale v tom, že kytara řádně zesilovač nevybudila. Vyvstala nutnost použítí předzesilovače. Schéma zveřejnili v nějakém časopise, nevím už v jakém. Podle toho se vyrábělo. Zhotovil a osadil jsem plošňák a následně ho namontoval do krabičky ze silnoproudého elektrického rozvodu (lištový rozvod LV). Součástí je také vypínač napájení a 9 V baterie. Kabelem přicházel signál z kytary, výstup z konektoru vedl k zesilovači. Vrchní nálepka už je jen zdobení, aby se krabice alespoň trochu lišila od krabice KPL (silového rozvodu). Přístroj plnil funkci celkem ke spokojenosti a myslím, že dodnes funguje. Součástky jsou běžné, použité z domácích zásob.

Komentář muzea: Podívejte se i na další podobné výrobky z naší sbírky, do vyhledávacího pole tohoto webu zadejte text zesilovač nebo kytara.