Autor: Jan Votruba.

Rok výroby: Po roce 1989.

Informace od autora:  Jedná se o předzesilovač s elektretovým mikrofonem, který jsem zhotovil pro pořizování záznamu z jednání zastupitelstva. Vtip té krabičky byl v tom, že zasunutím do PC se současně připojilo napájení z USB a výstup zesilovače do zvukové karty. Konektory na notebooku byly takhle blízko sebe. Záznamy ze schůzí zastupitelstva tehdy ještě nebyly veřejně k dispozici, probíhal jen on-line přenos. Nahrávky jsem publikoval na stránce Zastupko.cz. K tomu jsem se musel zaregistrovat jakožto pořizovatel a zveřejňovatel záznamu (tuším u MV). Později začalo město vše zveřejňovat, takže tato činnost pozbyla smyslu.

Zařízení má i vstup pro externí mikrofon.

Rozměry krabičky (bez konektorů): cca 22 x 25 x 36 mm.

Komentář muzea: Podívejte se i na další podobné výrobky z naší sbírky, do vyhledávacího pole tohoto webu zadejte text mikrofon.

Názory čtenářů webu: 14. 04. 2024 - Za zhlédnutí stojí video (YouTube) s tímto výrobkem. Milan Kutil Říha

Zašlete nám své názory, připomínky, náměty, poznatky nebo informace k tomuto exponátu. Po vzájemném odsouhlasení textu vše rádi zveřejníme.