Autor: Nepřeje si zveřejnit své jméno.

Rok výroby: 70. až 80. léta 20. století.

Informace od autora: Cyklovačů jsem tehdy vyrobil spousty. Šly dobře na dobyt. Tento konkrétní je pro škodovky.

Komentář muzea: Představte si, že většina tehdy u nás prodávaných automobilů měla jenom vypínač - stěrače tedy buď "běžely" nebo "stály". Kdo se s tím nespokojil, dodatečně si do přístrojové desky nainstaloval cyklovač. Je možno říci, že tyto amatérsky vyráběné přístroje byly dokonce lepší, než máme v dnešních autech. Pomocí potenciometru se dala nastavit libovolně dlouhá prodleva mezi kmity stírátek. Nemohlo tedy dojít k tomu, že žádný z výrobcem stanovených časů neodpovídá hustotě deště.

Podívejte se i na další podobné výrobky z naší sbírky, do vyhledávacího pole tohoto webu zadejte text doplňky do auta.

Názory čtenářů webu: 03. 01. 2017 - Pozerám tyristor KT 302, tuším tranzistory KF 507. Bolo kedysi v Urob si sam. Peter Diosegi

04. 01. 2017 - Tak jsem to luštil s lupou. Tyristor je typu KT 702, tranzistor KF 517. Ing. Milan Říha

04. 01. 2017 - Надëжный тиристорный регулятор скорости из всех элементов самый малый ресурс у потенциометра.  Константин Агеев

04. 01. 2017 - Ak by som to otcovi ci dedovi vymontoval z audiny, tiež by som nechcel zverejniť meno. he he he. Neexistujuci Nikto

Zašlete nám své názory, připomínky, náměty, poznatky nebo informace k tomuto exponátu. Po vzájemném odsouhlasení textu vše rádi zveřejníme.