Autor: Jan Lahoda.

Rok výroby: 1972.

Informace od autora: Tento svěrák jsem zhotovil jako ročníkovou práci učebního oboru nástrojař. Všechen materiál, kromě rukou, poskytla tehdejší ČSSR - Juranovy závody. Celý život jsem se pak chystal k tomu, že si vybuduji dílnu a svěrák bude jejím základem. Do dneška (9. 4. 2009) z toho nic nebylo. Výrobek jsem tedy věnoval Muzeu kutilství.

Komentář muzea: Kdo má rád poctivé řemeslo, ať se přijďte podívat. Srovnávali jsme kvalitu svěráků dovážených z Dálného východu s naším exponátem. Kdo myslíte, že vyhrál?

Názory čtenářů webu: Zatím nemáme žádné příspěvky. Zašlete nám své názory, připomínky, náměty, poznatky nebo informace k tomuto exponátu. Po vzájemném odsouhlasení textu vše rádi zveřejníme.

nastrojarskysverak