Autor: Neznámý.

Rok výroby: Neznámý.

Popis: Elektronika je umístěna v dřevěné (ne překližkové) skříňce vyrobené "nábytkovým" způsobem. Na vnitřní stranu dna autor tužkou nakreslil schéma zapojení, z něhož se dá odhadnout, že přístroj vznikl někdy v době elektronkové. Přední panel chrání plexisklo. "Šuflátko" na pravé straně asi sloužilo pro ukládání rozbalených fotografických papírů, které tak byly chráněny před osvitem a přitom byly rychle po ruce. Ohebný krk, pravděpodobně z lustru, má tři objímky pro žárovky.

Komentář muzea: Co Čech, to fotograf. Podívejte se i na další podobné výrobky z naší sbírky, do vyhledávacího pole tohoto webu zadejte text fotokomora.

Rozměry skříňky jsou 39 x 59 x 9 cm.

Schéma zapojení.