Autor: Neznámý.

Rok výroby: Neznámý.

Popis: Zapalovač z nábojnice má tyto rozměry: průměr u základny 19,5 mm, výška bez krytu 73,3 mm, výška s krytem 83,6 mm. Místo, kde byl projektil, kryje plechové půlkulaté víčko zalité cíno-olověnou pájkou, v níž "sedí" držáky škrtacího kolečka a knotu. Dno a dolní část hilzny jsou opatřeny závitem. Po odšroubování je tak možné dolévat benzín nebo doplňovat kamínky vestavěnou trubičkou. Na spodní straně můžete číst: THE ...TENAX... (ne všechna písmena se dají rozluštit) a PATENT BREVETE S.G.D.G. Kryt ozdobil autor drážkami.

Komentář muzea: Podívejte se i na další podobné výrobky - stačí zadat do vyhledávacího políčka našeho webu slovo zapalovač.