Autor: Neznámý.

Rok výroby: Neznámý.

Popis: Základ tvoří ocelová trubka o průměru 12 mm opatřená dole závitem pro šroub M6 (tudy lze nalévat benzín) a nahoře knotovým vývodem (s řetízkem proti ztrátě a ozdobou z ložiskové kuličky). Na tuto trubku je navlečena dvojitá objímka z mosazného plechu držící trubičku o průměru 3,5 mm, která slouží jako držák "škrtátka" a zároveň jako zásobník na kamínky. Uvnitř má pružinku. Všechny spoje výše popsaných nepohyblivých dílců jsou spájeny cíno-olověnou pájkou. Výška zapalovače: 79 mm.

Komentář muzea: Podívejte se i na další podobné výrobky - stačí zadat do vyhledávacího políčka našeho webu slovo zapalovač.