Autor: Milan Říha.

Rok výroby: Počátek 70. let 20. století.

Informace od autora: Bylo mi kolem dvanácti, když u nás ve škole vznikl pionýrský oddíl Ježek. Zkušený vedoucí Jirka Vejvoda vše pojal nepoliticky a hned si nás kluky získal. Do dneška vzpomínám na skvělé víkendové výpravy (někdy s vařením v přírodě a přenocováním) i na pravidelné páteční schůzky v tajuplné věži naší devítiletky, kde jsme měli klubovnu. Vždy jsem se šíleně těšil - na morseovku, úkoly podobné bobříkům, psaní kroniky ... . Jednou došlo na výrobu oddílové plakety. (Návod: Do plastelíny vytlačíte pomocí dřevěného klínku obrazce, vše orámujete latičkami a celek zalijete sádrou. Po ztvrdnutí vše vyklopíte a nabarvíte vodovkami.)

Komentář muzea: Zašlete nám fotografie nebo i originály vašich dětských výtvorů.

Podívejte se i na další podobné výrobky z naší sbírky, do vyhledávacího pole tohoto webu zadejte slovo plaketa.

Rozměry plakety jsou 118 x 76 x (tloušťka) 11 mm.

Je zajímavé, že se plaketa dochovala nerozbitá.