Autor: Neznámý.

Rok výroby: Neznámý.

Popis: Exponát jsme získali od paní Kateřiny Kalendové, manželky Přemka Podlahy, která nám napsala: "Je to plašič špačků na vinici i u třešní a holubů tam, kde nejsou vítáni. A dost možná i strak, které jsou všude a dost škodí. Návod je fixem napsán na ´díle´. Je to prostě rámusovník. Přišlápnout spoj, ručně zvednout to horní prkénko (opatrně, aby prsty nedostaly ránu a nepřečnívaly) a spustit!!! Ozve se rána a škodiči odletí. Všimněte si prosím drobné chybky v originálním návodu. Je to prostě dílo okamžiku vynálezce."

Komentář muzea: Zde najdete i další kutilské vynálezy ze sbírky Přemka Podlahy.