Autor: Milan Říha.

Rok výroby: 70. léta 20. století.

Informace od autora: Když rodiče koupili do jedné místnosti nový koberec (tzv. JEKOR), zůstaly po jeho položení spousty odstřižků. Napadlo mě, že by z nich byly skvělé botové vložky, tak jsem je ze zbytků "tepichu" podle těch opotřebovaných vyřezával. Opravdu se pak používaly. (Tento výrobek vidíte na obr. 1 vlevo nahoře.) Jednou mi naši někde sehnali vojenské kanady, jejichž vložky jsou děrované (viz. obr. 2). Snad proto, aby noha větrala. Díky tomu vznikla moje zdokonalená verze opatřená otvory vysekanými "lochajznou" (obr. 1 vpravo dole).

Komentář muzea: Dnes již koberce neletí, můžete si udělat vložky tak akorát ze zbytků plovoucí podlahy :-).

Obr. 1.

Obr. 2.