Autor: Neznámý.

Rok výroby: Asi 70. léta 20. století.

Popis: "Brože vznikly asi v 70. letech 20. století. Znovu jsem je našel až letos (2020) při úklidu garáže. Výroba byla jednoduchá: z moduritu jste ručně vymodelovali kytičku nebo cokoliv tvarově zajímavého (popř. jste použili formičku na vánoční cukroví) a do spodní části umístili spínací špendlík. Vroucí voda v hrnci celek vytvrdila. Na závěr došlo ke zdobení barvami. Kdo vyrobil tyto konkrétní brože, to už nevím. Vzpomínám si ale, že podobnou jednou přinesl kamarád Tonda ze školy, kde ji v předmětu ruční práce tvořili. Tenkrát se mě zmocnila závist. V naší devítiletce jsme nic takového nedělali." Milan Kutil Říha.

Komentář muzea: Co dodat?

Brože mají velikost cca 4 x 5 x (tloušťka) 1 cm.

Pohled na spodní části se spínacími špendlíky.