Autor: Jiří Slávik.

Rok výroby: 1988.

Informace od autora: Přečetl jsem si Váš web muzea kutilství Polná a nabízím Vám exponát - záznamník tel. vzkazů v době nepřítomnosti volaného. Jsem konstruktérem i výrobcem jediného kusu, kterého žádná část nebyla nikdy publikována ani vystavena. Rok vzniku 1988, součástí přístroje je kazetový magnetofon Daewoo, který byl prodáván v Tuzexu. Zařízení bylo postaveno na tehdejší tel. ústřednu P 51, ale teoreticky by mohlo fungovat i nyní, ale nemohu ho odzkoušet, neboť nemám pevnou linku. Technické údaje: napájení 230 V, ohlašovací formule se nahrává digitálně do prodávaného modulu firmy Conrad v max. délce 20 sec, následuje pípnutí 1 kHz, po kterém je možné nahrát vzkaz o předvolitelné délce 30 nebo 60 sec. a spustí se nahrávání na magnetofon. Před koncem záznamu zazní opět pípnutí a tím skončí nahrávání. Počet třicetisekundových vzkazů byl šedesát na kazetu C 60 nebo devadesát na kazetu C 90 (nebo polovinu při 1 minutovém vzkazu). Magnetofon má automatiku, která umožňovala aut. zesílení při tehdejších nekvalitních linkách. Zařízení umožňovalo i hlasitý příposlech nahrávaného vzkazu a tudíž možnost vzít hovor jen tomu, s kým chtěl volaný mluvit pokud byl přítomen u zařízení.

Komentář muzea: Do sbírky jsme také získali: kompletní sadu propojovacích kabelů, návod k použití (k přístroji - vytvořený autorem, k magnetofonu - česky i anglicky, k obvodu Conrad), schéma zapojení a seznam součástek telefonního záznamníku, magnetofon CT 650 se záručním listem a prodejkou.

Rozměry bez magnetofonu: 230 (délka) x 160 (šířka) x 70 (výška včetně knoflíků) mm.

Záruční list a prodejka - magnetofon stál 333 bonů.