Autor: Jiří Slávik.

Rok výroby: 1988.

Informace od autora: Jedná se o zesilovač s indukční smyčkou pro nedoslýchavé, kteří používají naslouchací přístroje do ucha. (Postaven podle časopisu Amatérské rádio A - číslo 8/1980, str. 293). Zvolil jsem krabičku B6 a umístil do ní zdroj (napájený ze sítě 230 V) a nf zesilovač s integrovaným obvodem MBA 810. Popis činnosti: po obvodě místnosti se položí smyčka drátu, která má 4 Ohmy. Pomocí tohoto zesilovače se ze zdroje signálu (rádia, magnetofonu, televize) smyčka napájí a vzniká v ní magnetické pole. Uživatel si přepne naslouchací přístroj z pozice M (mikrofon) do pozice T (telefon). Signál se přenáší mimo akustiku místnosti do naslouchadla. Po místnosti je možné se volně pohybovat.

Komentář muzea: V současnosti jsou bezdrátová sluchátka moderní. Není ale překvapením, že již v 80. létech 20. století (a možná i dříve) měli naši kutilové řešení.

Rozměry: 14 x 9 x (výška) 8 cm.

Pohled na spodní část.