Autor: Milan Říha.

Rok výroby: 80. léta 20. století.

Informace od autora: Když na mé bradě začaly rašit vousy, věnoval mi tatínek svoji "filipsku" (legendární holící strojek Philips - model 7743). Jednalo se o přístroj napájený síťovým napětím 110/130 nebo 180/220 V. K výběru hodnoty sloužil přepínač na zástrčce, uvnitř které byl srážecí odpor. Ten jednoho dne shořel a já nemohl v ČSSR sehnat náhradní o tak malých rozměrech. Proto došlo k výrobě krytu, do něhož by nový odpor pasoval. Vhodnou krabičku měla doma maminka - od šperků.

Komentář muzea: Jistě je to náhoda, ale výrobek vypadá jako současné zdroje k elektronice. Podívejte se i na další podobné výrobky z naší sbírky. Do vyhledávače tohoto webu zadejte slovo zástrčka.