Autor: Václav Král.

Rok výroby: Asi 70. léta 20. století.

Popis: Na dřevěný hranolek autor upevnil pomocí vrutů (s pružinami - kvůli samosvornosti) plechové držáky, jejichž konce ohnul do tvaru vhodného pro zaklesnutí pod horní lem autobaterie.

Komentář muzea: Vzpomínáte si na Návod k obsluze Škody 100 a 110? Tam doslova psali: "Akumulátor je zásobárnou elektrické energie vozu. Je umístěn v zadní části vozu, přístupný po odkrytí koberce a demontáži víka podlahy v prostoru příručního zavazadelníku." Prostě měla tato auta za zadními sedaly takovou šachtičku a v ní akumulátor. Vyjmutí bylo poměrně obtížné, museli jste mít tenké a dlouhé prsty. Nosič se hodil vždy. Podívejte se i na další podobné výrobky z naší sbírky, do vyhledávacího pole tohoto webu zadejte text doplňky do auta.