Autor: Milan Říha.

Rok výroby: Asi 1972.

Informace od autora: Přijímač SOKOL 4 si rodiče pořídili koncem 60. let 20. století. Stál 650,- Kčs. Vzpomínám si, že nám hrál nejen doma, ale provázel nás i při opalování u rybníka nebo na dovolených. Je to jedna z věcí, které mám před očima při vzpomínkách na dětství.

Jednoho dne vytekly baterky a zničily pouzdro. Proto mě tatínek pověřil, abych z kuprextitu vytvořil novou krabičku. Bylo mi kolem třinácti let. Kdo ví, jestli se dal tento náhradní díl vůbec sehnat. Pokud ano, tak to stejně tehdy chodilo jinak. Nekupovalo se nic, co jste si mohli sami zhotovit.

Pro provoz v domácnosti jsem rádio po čase doplnil také o zdířku pro externí reproduktor.

Komentář muzea: Kutilové upravovali tovární výrobky poměrně často. Většinou šlo o vylepšení parametrů, ale také o opravy prováděné jinými než továrními díly. Takovéto změny neradi vidí dnešní sběratelé rádií.

Pokud si chcete prohlédnout podobné exponáty z naší sbírky, zadejte do vyhledávací políčka tohoto webu slovo přijímač.

Názory čtenářů webu: Zatím nemáme žádné příspěvky. Zašlete nám své názory, připomínky, náměty, poznatky nebo informace k tomuto exponátu. Po vzájemném odsouhlasení textu vše rádi zveřejníme

multimetrmultimetr