Autor: Neznámý.

Rok výroby: Neznámý.

Popis: Autor použil např. tyto součástky vyráběné státním podnikem TESLA - tyristor KT 703 nebo kondenzátor TC 455 / 1 µF. Všechny komponenty - síťový vypínač, žárovkové kontrolky, plošný spoj s elektronikou atd. - umístil na dřevěné prkénko. Velikost přístroje je 295 x 110 x (výška) 90 mm.

Komentář muzea: Konstrukce (zcela jistě nechtíc) je tak přehledná, že by mohla sloužit i jako učební pomůcka. Podívejte se i na další podobné přístroje z naší sbírky - do vyhledávacího políčka tohoto webu zadejte slovo regulátor.

Názory čtenářů webu: 12. 02. 2021 - "Těmto bastlířům se říkalo prkýnkáři". Z facebookového profilu Muzea kutilství přepsal názor jednoho z čtenářů Milan Kutil Říha.

Zašlete nám své názory, připomínky, náměty, poznatky nebo informace k tomuto exponátu. Po vzájemném odsouhlasení textu vše rádi zveřejníme.

multimetrmultimetr