Autor: Václav Král.

Rok výroby: Před rokem 1989.

Popis: Od syna autora jsme získali tyto informace: "Tatínek byl zaměstnán v n. p. Kovolit. Od špon po frézování míval úplně děravé podrážky. Nově vyfasované pracovní boty vydržely jenom měsíc. Kolegové řešili problém tak, že si do obuvi vkládali několik vrstev smirkového plátna, které (i když pouze na jednu směnu) nohu zespodu chránilo. Otec přišel na jiné a trvanlivější řešení - zhotovil plechové vložky. Aby nestudily, polepil je filcem."

Komentář muzea: Plech má tloušťku 1,5 mm. Pokud si chcete prohlédnout i další podobné exponáty z naší sbírky, zadejte do vyhledávacího políčka tohoto webu text: vložky do bot.

multimetrmultimetr