Autor: Jiří Erban.

Rok výroby: Před rokem 1989.

Popis: Jedná se o kombinaci cívkového magnetofonu a AM přijímače. Naladěné stanice bylo možné ihned nahrávat. K pohonu slouží elektromotor TESLA AYN 550. Setrvačník je vlastní výroby, stejně tak třípolohový přepínač. Přesnější datum vzniku přístroje těžko odhadnout. Podle použitých materiálů a součástek (germaniové tranzistory 101NU71, 102NU71, 104NU71 ... , vzduchový ladící kondenzátor, feritová tyčková anténa, reproduktor ARO 031 atd.) snad došlo ke zhotovení na přelomu 60. a 70. let minulého století. Skříňku vytvořil autor z novodurových desek, které mají vyfrézovány důmyslné drážky pro vsouvání do sebe. Rozměry radiomagnetofonu jsou cca: 270 x 200 x ("tloušťka") 75 mm.

Komentář muzea: Ing. Jiří Erban (vystudoval elektrotechniku) bydlel celý život v Olomouci. Je autorem řady vynálezů, patentů a zlepšováků - zejména v nemocnici, kde celý život pracoval. Podívejte se i na další podobné výrobky z naší sbírky. Do vyhledávacího pole tohoto webu zadejte slovo magnetofon.

Názory čtenářů webu:  14. 11. 2021 - Jeden z čtenářů našeho facebookového profilu nám napsal, že knoflíky pocházejí z radiostanice RM31, která prý byla hojně rozprodávána na rozebrání a knoflíků je tedy mezi radioamatéry hodně. Ladící kondenzátor a reproduktor jsou z přijímače TESLA DORIS.

Zašlete nám své názory, připomínky, náměty, poznatky nebo informace k tomuto exponátu. Po vzájemném odsouhlasení textu vše rádi zveřejníme.