Autor: Ing. Antonín Vajčner.

Rok výroby: 1973.

Informace od autora: "Přístroj je postaven z československých součástek TESLA, METRA a polských přepínačů IZOSTAT podle návodu z časopisu Amatérské rádio. Krabička je zhotovena z plechu a nastříkána barvami ve spreji. Stupnice měřícího přístroje je zhotovena z obtisků PROPISOT. K napájení byly použity 3 kusy dnes již neexistujících kulatých baterií 3 V. Milivoltmetr sloužil spolu s dalšími přístroji jako součást domácího měřícího pracoviště pro testování a seřizování magnetofonů a komponent Hi-Fi aparatur. Pro zrychlení práce byla používána kostka pro přepínání levého a pravého kanálu. Tří- a pětikolíkové konektory DIN byly tehdy používány u převážné většiny elektroakustických výrobků: Rozměry: 192 x 110 x 110 mm."

Komentář muzea: Na poslední fotografii můžete vidět domácí měřící pracoviště, o kterém se autor zmiňuje. Podívejte se i na další podobné výrobky z naší sbírky, do vyhledávacího pole tohoto webu zadejte slovo metr.

Fotografie č. 5, 9 a 10 nám poskytl autor.