Autor: Ing. Antonín Vajčner.

Rok výroby: 1992.

Informace od autora: "Ještě v roce 1992 se některé typy knoflíkových článků velmi špatně sháněly. Přístroj je postaven z československých součástek TESLA a Metra. V literatuře se objevilo několik návodů, jak tyto články opatrně a pomalu dobíjet. Pro jistotu byl článek umístěn pod šoupátkem z plexiskla. Potom, co se stalo, že nabitý článek po několika hodinách od vyjmutí z nabíječky explodoval (naštěstí bez škod a zranění), pokusy s nabíjením skončily. Rozměry: 150 x 87 x 37 mm.

Poznámka: Ze stejného důvodu varuji i před používáním různých zázračných nabíječek, které umožňují nabíjet baterie na jedno použití. V prospektech slibují počítačem řízené pulzní nebo jiné nabíjení. Několik typů jsem v měřící laboratoři i doma vyzkoušel se stejným závěrem: baterie během používání vytekly a často způsobily škodu na napájeném zařízení."

Komentář muzea: Podívejte se i na další podobné výrobky z naší sbírky, do vyhledávacího pole tohoto webu zadejte slovo nabíječka.