Autor: Milan Musil.

Rok výroby: Před rokem 1989.

Popis: Zařízení je zhotoveno podle časopisu Amatérské rádio 5/76 a sloužilo k regulaci stejnosměrného napětí z alternátoru vozu VAZ 2101, čili k tomu, aby se výstupní stejnosměrné napětí sloužící k nabíjení akumulátoru neměnilo s otáčkami altenátoru a ani se zatížením. Zejména však jako přesněji pracující a déleživotnostní náhrada původního regulátoru mechanického.

Komentář muzea: Podívejte se i na další amatérsky zhotovená zařízení z naší sbírky, která se týkají automobilů. Do vyhledávacího pole tohoto webu zadejte slovo automobil.