Autor: Neznámý.

Rok výroby: Před rokem 1989.

Popis: Autor spájel lahvové zátky (některé ve zmáčknutém tvaru) do podoby figurky - bubeníčka. Na některých z nich je možné číst: ZON MOC 0,70 nebo 10o. Jedná se tudíž o limonádová a pivní víčka. Brýle tvoří dvě kruhové ocelové podložky M 6 / 6,4 mm. Vousy a paličky jsou z drátů. Celek chrání a zdobí barevné nátěry.

Výška: cca 130 mm.

Komentář muzea: Podívejte se i na další podobné výrobky z naší sbírky, do vyhledávacího pole tohoto webu zadejte text figurka. A stojí za to zhlédnout i videoklip (YouTube), ve kterém si zátkový bubeníček zahrál.

Názory čtenářů webu: 16. 05. 2024 - "Také my měli doma zátkového Ferdu Mravence." "Také jsme doma měli, vyráběl strýc. Řekla bych tak před rokem 1975." "Tohle bude výrobek nějakého družstva. Existuje celá kapela." Z Facebookového profilu Muzea kutilství vypsal Milan Kutil Říha

Zašlete nám své názory, připomínky, náměty, poznatky nebo informace k tomuto exponátu. Po vzájemném odsouhlasení textu vše rádi zveřejníme.