Autor: Neznámý.

Rok výroby: Asi poč. 80. let 20. století.

Popis: Autor vyrobil tento stojan v dílnách na opravy lokomotiv, kde byl tehdy zaměstnán. Vše je svařeno ze čtyřhranných ocelových drátů, některé ozdoby jsou vykovány, dno je z plechu. Matná černá barva dodala historizující nádech. Výroba probíhala téměř sériově, zhotovily se desítky stojanů. Dalo se na tom i něco vydělat, kupoval si je snad každý z okruhu známých. Proto výroba probíhala na jednoduchých přípravcích. Vše samozřejmě na černo. Tento konkrétní stojan sloužil až do dnešních dnů - někdy i jako zásobník dřeva do krbových kamen, jindy jako stojánek na gramofonové desky.

Komentář muzea: Nevíte někdo, kdo je autorem designu? Podívejte se i na další stojany z naší sbírky. Jsou od těchto autorů: neznámý autor

Názory čtenářů webu: Zatím nemáme žádné příspěvky. Zašlete nám své názory, připomínky, náměty, poznatky nebo informace k tomuto exponátu. Po vzájemném odsouhlasení textu vše rádi zveřejníme.

stojaneknanoviny