Autor: Jaroslav Nosek.

Rok výroby: Asi 70. léta 20. století.

Popis: Exponát nám poskytl pan Petr Kousal: "S tímto hrníčkem sjezdila manželka celou Evropu a vařila si v něm. Vidlice přívodní šňůry je tak poddajná, že pasovala do všech typů zásuvek. Nebyl potřeba žádný adaptér pro různé systémy jednotlivých zemí. Konvice nebyla jenom v Norsku a v Rusku. A ještě jedna zajímavost: díky tomu, že zdrojem tepla je drátový výkonový odpor, lze ohřívat i destilovanou vodu."

Komentář muzea: Bezpečnostní rada: při ohřevu nevkládejte do vody kovovou lžičku, kterou držíte v ruce. Podívejte se také na další podobné výrobky z naší sbírky. Do vyhledávacího pole tohoto webu zadejte slovo konvice.

Názory čtenářů webu: Zatím nemáme žádné příspěvky. Zašlete nám své názory, připomínky, náměty, poznatky nebo informace k tomuto exponátu. Po vzájemném odsouhlasení textu vše rádi zveřejníme.