Autor: Jan Hlinák.

Rok výroby: Asi 1969.

Informace od autora: Nápad zhotovit si tuto věc vznikl asi v roce 1969, kdy jsem vyřezal figurky na betlém. První verze lucerniček byla kvůli dětem napájena napětím 6-8 V a připojování jsem řešil tzv. patentkami. To se ukázalo jako ne příliš praktické, neboť při manipulaci docházelo k ulamování a opravy byly pracné. Proto jsem další rok vyrobil souvislý řetěz osmi luceren na 48 V. Přívodní dráty mi sehnal kamarád, který opravoval telefony. V té době byla dostupná maximálně zvonková dvoulinka nebo zvonkový drát.

Komentář muzea: Vše je tak roztomilé, že se vám ihned vybaví lucerničky broučků z pohádky Jana Karafiáta. Podívejte se i na další amatérsky vyrobená osvětlení na stromek od těchto autorů: Milan Říha

Názory čtenářů webu: Zatím nemáme žádné příspěvky. Zašlete nám své názory, připomínky, náměty, poznatky nebo informace k tomuto exponátu. Po vzájemném odsouhlasení textu vše rádi zveřejníme.