Autor: Bořivoj Šubrt.

Rok výroby: 1972.

Informace od autora: Jedná se o kleště na svařování uhlíkovým obloukem (místo autogenu). Vznikly pro opravy karoserie auta a nejen k tomu. Vše jsem zhotovil ve Vamberku, kde se vyráběly elektrody a dráty. Kleště umožňují jednou rukou zapínat a ovládat elektrický oblouk přiblížením uhlíků, které jsou ze starých promítaček filmů. Druhou rukou se přidával svařovací drát - mosazný nebo železný. Brýle ani masku jsem nepotřeboval, jelikož se mi podařilo do tohoto zařízení integrovat stavitelný držák ochranného skla. Kleště byly doplňkem amatérské jednofázové trafosvářečky s unikátním odklopným rozptylovým jádrem, umožňujícím plynulou regulaci střídavého proudu.

Komentář muzea: Máme ve sbírce i další exponáty určené pro svařování: svářečská maska.

Názory čtenářů webu: Zatím nemáme žádné příspěvky. Zašlete nám své názory, připomínky, náměty, poznatky nebo informace k tomuto exponátu. Po vzájemném odsouhlasení textu vše rádi zveřejníme.