Autor: Miloslav Nekola st.

Rok výroby: Asi 1975.

Popis: Tento skvost nám věnoval syn autora a vyprávěl: "Tatínek se zamiloval do varhanní hudby na vojně. (Velmi obdivoval českého varhaníka, skladatele a průkopníka elektronických varhan Otu Čermáka.) Usmyslel si tedy, že nějaký nástroj musí mít. Je zajímavé, že neznal noty. Ovládal však hudební teorii a byl zručným kutilem. Plánoval, že se v penzi do hraní zodpovědně pustí. Vyrobil více varhan. První měly ještě kupované klávesy. To se mu však nelíbilo, proto si v panelákovém bytě vybudoval dílnu, ve které měl vlastnoručně zkonstruované stroje. Např. vstřikolis na plastické hmoty (vyrobil si i formy a na nich klávesy lisoval), frézku a soustruh. Exponát, který věnuji Muzeu kutilství, má pomyslné výrobní číslo 2, ale tatínek zhotovil i varhany č. 3, 4 atd.".

Komentář muzea: Podívejte se i na další amatérské elektronické varhany těchto autorů: Josef Solař, Zdeněk Šimek.

Názory čtenářů webu: Zatím nemáme žádné příspěvky. Zašlete nám své názory, připomínky, náměty, poznatky nebo informace k tomuto exponátu. Po vzájemném odsouhlasení textu vše rádi zveřejníme.