Autor: Václav Ondráček.

Rok výroby: Neznámý.

Popis: Ramínko stěrače od auta je připevněno na štěrbinovou hubici z vysavače. Zdánlivě úsměvné řešení se ukázalo jako skvělý nápad. Během pár sekund lze tuto okenní stěrku nastavovat vysavačovými trubkami (jednou, dvěma, třemi atd.), které má každý doma, a stírat ve výškách.

Komentář muzea: Ve sbírce máme více jak 15 amatérských skvostů pana Ondráčka a připravujeme o něm i malý medailon do rubriky ZPRÁVY. Týkal se jej i článek Zítra vstanu a opařím se čajem z 21. září 2017. Všechny výrobky tohoto šikovného kutila nám věnoval jeho vnuk.

Názory čtenářů webu: 20. 11. 2017 - Taky mám! Ale ne na okna, ale na dlažbu - v zimních měsících, když roztaje všechen ten bílý maglajz a je potřeba vyhnat vodu z dlažby v garáži, se staré ramínko, asi 60 cm dlouhé a přišroubované na dřevěné lati, náramně osvědčilo. Martin Král.

Zašlete nám své názory, připomínky, náměty, poznatky nebo informace k tomuto exponátu. Po vzájemném odsouhlasení textu vše rádi zveřejníme.