Autor: Neznámý.

Rok výroby: Neznámý.

Popis: Autor viděl v některém z pořadů Přemka Podlahy amatérský louskáček zaslaný jedním z diváků. Ihned si stejný zrealizoval, ale zjistil, že toto řešení narušuje jádro. Proto vyrobil zařízení vlastní konstrukce, které umí dělit oříšky na poloviny i čtvrtiny a jádro prakticky nepoškozuje. Dokonce nabídl, že to rád případným zájemcům také zhotoví a zašle. Cena: 350,- Kčs + 12,- Kčs dobírka.

Komentář muzea: Tento exponát jsme získali díky laskavosti paní Kateřiny Kalendové, manželky Přemka Podlahy. Je z její sbírky.

Podívejte se i na další louskáčky z naší sbírky. Jsou od těchto autorů: neznámý autor 2neznámý autor 3.