Autor: Jiří Marek.

Rok výroby: Asi 1984.

Informace od autora: "Plánek z časopisu Amatérské rádio je mými vlastními silami upraven a součástky přepočítány pro jiné panelové měřidlo, než bylo předepsáno v původním návodu. Můj odporový můstek uvnitř přístroje má nelineární charakteristiku. A to jenom z toho důvodu, že jsem neuměl narýsovat obloukovou stupnici, nýbrž tu, kterou vidíte na fotografii. Jako přepínače posloužily kanálové voliče z rádia, trafo bylo vymontováno z rozvaděčové kontrolky. Se školou jsme byli na exkurzi v podniku vyrábějícím inkubátory, odkud nám dovolili odnést si odřezky plechů. Z nich je krabička."

Komentář muzea: Podívejte se i na další měřící přístroje z naší sbírky. Stačí, abyste do vyhledávacího políčka zadali text měř.