Autor: Karel Matoušek.

Rok výroby: 1991.

Informace od autora: "Jakmile jsme se nastěhovali do nového domku, plánovala rodina pořízení králíků. Ruční kosení trávy mi však nebylo příliš po chuti. Došlo tedy k výrobě sekačky. Jako inspirace posloužil časopis Udělej si sám, kde zveřejnili návod ke stavbě. Původně předepsaný motor z Pionýra byl však příliš slabý - úspěšně jsem ho nahradil pohonnou jednotkou BD-1281A z Kovovýroby s.p. Domažlice (dříve Okresního průmyslového podniku). Tenkrát stála 2934,- Kčs. Sekačka nemá poháněná kola, tlačila se ručně. Když jste mladí, tak vám to nevadí."

Komentář muzea: Podívejte se i na další sekačky z naší sbírky - do vyhledávacího pole napište slovo sekačka.