Autor: Milan Říha.

Rok výroby: Asi 1977.

Informace od autora: Přípravek vznikl podle námětu v nějakém časopise. Konstrukci ukazuje fotografie. Na dvě dřevěné kulatiny (připevněné pomocí vrutů k modelářskému hranolku) je nalepen filc, který měl sloužit k odstranění prachu a dokonce po namočení do lihu i k chemickému čištění magnetofonového pásku. Vzpomínám si, že jsem zařízení vyzkoušel jenom jednou a pak odložil - kvůli obavě, že způsobí poškrábání nebo zkrabatění nosičů mých vzácných nahrávek.

Komentář muzea: Zkuste si výše uvedenou věc vyrobit a vyčistit nějakou flešku s hudbou.