Autor: Neznámý.

Rok výroby: Neznámý.

Popis: Krabička je zhotovena z ocelového plechu síly 1 mm a natřena barvou těžko identifikovatelného odstínu (snad šedou nebo stříbrnou). Na víčko autor připevnil zátku od piva nebo limonády, v níž zůstala plastelína s otiskem pečetě se skříženými meči, zbytkem textu ...R a číslem 92841.

Komentář muzea: Vy starší jistě pamatujete krabičky na klíče, které hojně používaly všechny vojenské útvary před rokem 1989. Mohlo by se zdát, že takový exponát do Muzea kutilství nepatří. Amatérská kvalita jeho zhotovení však způsobila, že jsme jej mezi neprofesionální výrobky zařadit museli. Vše totiž vypadá tak, jako kdyby byl autorem nějaký obyčejný voják vybraný systémem: "Ať se přihlásí účetní ... vy uděláte krabičky na klíče". Nevíte někdo, jak tyto věci vznikaly? Nebo nám zašlete jiné zajímavé vzpomínky k tomuto tématu.

Názory čtenářů webu: 30. 11. 2018 - Tohle jsme měli na vojně na klíče od munice a skladů. Barva byla červená nebo světle šedá. Ve víčku byla plastelína na pečeť. Ten provázek se provlékal skrz tu plastelínu. Vyráběly se jak ve VOP (vojenských opravárenských podnicích), tak někdy při ztrátě i v dílnách autoparku. Při prověrkách se pravidelně natíraly. Jaroslav Douša

Zašlete nám své názory, připomínky, náměty, poznatky nebo informace k tomuto exponátu. Po vzájemném odsouhlasení textu vše rádi zveřejníme.