Autor: Josef Ledvina.

Rok výroby: 80. léta 20. století.

Popis: Kryt od pistolové páječky autor seřízl a do vzniklého prostoru vpasoval sovětský motorek typu ME-218 (12V / 25W), který pochází z ventilátoru topení osobního automobilu Moskvič 2140, popř. GAZ-53. Kvůli pevnosti je tato sestava opatřena sponou z plechu. K zapnutí slouží buď páčkový vypínač (pro trvalý provoz) nebo tlačítko (pro provoz po dobu stisknutí).

Komentář muzea: Vrtačka má zástrčku pasující do zdířky zapalovače v automobilech.

Podívejte se i na další podobné výrobky z naší sbírky. Do vyhledávacího pole tohoto webu zadejte text vrtačka.