Autor: Josef Ledvina.

Rok výroby: Před rokem 1980.

Informace od autora: V jedné restauraci mi říkali, že dávají do šrotu kávomlýnek. Takovému řešení jsem chtěl zabránit a požádal je, aby mi přístroj darovali. Vyhověli mému přání a zařízení skončilo u mě v dílně - posloužilo jako pohonná jednotka amatérské strunové sekačky. Při konstrukci došlo k recyklaci i další věci - z plastové láhve od destilované vody vznikl bezpečnostní kryt. Struny tehdy nebyly k sehnání. Používaly se výplety tenisových raket.

Komentář muzea: Sekačka vydává při chodu zvuk kávomlýnku. Hned po zahájení práce dostanete na kafíčko chuť.