Milovníci kutilství všeho druhu se o minulém víkendu sešli v Chemnitz v Německu. Veletrh Maker Faire Sachsen přinesl spoustu zajímavých nápadů a my jsme byli při tom. Postupně zveřejníme několik reportáží z této akce. Dnes se můžete podívat na jízdní kolo východoněmecké značky IFA upravené pro výrobu elektrické energie. Exponát vystavovalo Dopravní muzeum Chemnitz (Museum für Fahrzeuge Chemnitz e.V.) a každý návštěvník měl možnost vyzkoušet si, jaký jeho šlapání vytvoří výkon, což se dalo sledovat na "budíku" uprostřed řídítek. (Z obrázku je počítačově odstraněnoi okolí, aby bylo vše dobře vidět a mohli jste se inspirovat i při vašich pokusech v tomto oboru. Zašlete nám fotky a popis svých úspěchů s výrobou elektřiny. Nejlepší zveřejníme.)

Text a foto: Milan Kutil Říha.