Autor: Neznámý.

Rok výroby: Před rokem 1989.

Popis: Pro rozptyl světla posloužil žlutý plastový kelímek s víčkem, které autor opatřil pryžovou přísavkou. Dovnitř umístil automobilovou jednovláknovou žárovku 12 V / 21 W / P25-1. Bohužel ji nedoplnil elektronikou zajišťující blikání.

Komentář muzea: Plastové kelímky tohoto typu, tj. imitace sklenic zvaných Duritky, se v bývalém Československu hojně vyráběly. V tomto případě se jedná o verzi s víčkem.

Přijeďte k nám do muzea a vyfoťte si, jak se majáček po přisátí vyjímá na vašem autě.

Podívejte se i na další podobné výrobky z naší sbírky, do vyhledávacího pole tohoto webu zadejte text doplňky do auta.

Názory čtenářů webu: 28. 04. 2024 - Podívejte se na video (YouTube), ve kterém si tento majáček zahrál. Milan Kutil Říha

30. 04. 2024 - Není to kelímek, ale dávkovací cukřenka. Z FB profilu Muzea kutilství vypsal Milan Kutil Říha

03. 05. 2024 - Ve sbírce máme i další exponát, pro jehož výrobu byla použita dávkovací cukřenka: Ionizátor vzduchu. Milan Kutil Říha

Zašlete nám své názory, připomínky, náměty, poznatky nebo informace k tomuto exponátu. Po vzájemném odsouhlasení textu vše rádi zveřejníme.