Autor: Pavel Šustr.

Rok výroby: Asi 1972.

Popis: Jedná se o přijímač pro střední a dlouhé vlny v krabičce z překližky. Rukojeť je z vyřazeného továrního rádia. Exponát nám darovala dcera autora a vyprávěla, že přístroj měla v roce 1990 na vysokoškolských kolejích a hrál.

Komentář muzea: Musíte se přijít podívat na "střeva" skvělého tranzistoráku a zavzpomínat na dobu, kdy "frčely" tyto součástky: tyčková feritová anténa, vzduchový ladící kondenzátor, hrníčkové dolaďovací vzduchové kapacitní trimry, slídové kondenzátory (TESLA i ze starých rádií) a germaniové tranzistory. Také stojí za to vidět ručně sletovanou přední mřížku s amatérsky zhotoveným nápisem TESLA. Pozn.: rok výroby jsme odhadli podle stylizovaného textu vpravo dole od tohoto nápisu. Podívejte se i na další exponáty od pana Pavla Šustra z naší sbírky: elektronkový V-Ω-metr, přijímač - pásmo 80 m, radiomagnetofon, stojánek na fotky.