Autor: Jaroslav Šejstal.

Rok výroby: 80. léta 20. století.

Informace od autora: Mým koníčkem bylo vypalování obrázků. Zhotovil jsem jich spousty, zejména pro známé. Proto došlo k výrobě této vypalovačky. Základem je pertinaxová rukojeť, opatřená svorkami (z elektrikářské "čokolády") s odporovým drátem. Pro napájení posloužil "TRANSFORMÁTORČEK Křižík-Prešov typ JBH201", vlastními silami předělaný tak, abych mohl volit mezi napětími. Původní sekundár "dával" pouze 42V. Časem jsem si pořídil i profesionálně vyráběnou vypalovačku - ta ale málo hřála a práce s ní byla pomalá. K "umělecké činnosti" se mi podařilo sehnat spousty předloh. Ty se pak pomocí obyčejných kopíráků přenášely na překližku.

Komentář muzea: Máme ve sbírce i pár obrázků zhotovených panem Šejstalem, postupně je zveřejníme. Podívejte se i na další vypalovačky těchto autorů: neznámý autorKarel Říha.