Autor: Neznámý.

Rok výroby: Neznámý.

Popis: Napájecí zdroj tvoří továrně vyráběný transformátor, který autor upravil tak, že odstranil původní sekundár a nahradil jej novým vinutím. Vše umístil na dřevěné prkénko, opatřil krytem z plechu a doplnil vypínačem a kontrolkou. Vypalovací pero je zhotoveno z pertinaxové trubky, do níž jsou z jedné strany vtmeleny vnitřky elektrikářské "čokolády" (k upnutí odporového drátu) a z druhé strany kompletní "čokoláda" (pro zapojení přívodů).

Komentář muzea: Podívejte se i na další vypalovačky do dřeva od těchto autorů: Karel Říha, Jaroslav Šejstal.

Kompletní vypalovačka do dřeva

⇧ Vnitřek zdroje pro vypalovačku