Autor: Luděk Rail.

Rok výroby: Asi 1960.

Popis: Konstrukce ja patrná z fotografie. Přípravek (svěráček) autor svařil z ocelové pásoviny a úhelníků. Dosedací plochy čelistí opatřil pružnou hmotou. Rámování probíhalo následovně: sklíčka, mezi něž je vloženo jedno políčko filmu a maskovací rámeček, se sevřou mezi čelisti. Tím pádem vše pevně drží pohromadě a můžete sestavu oblepit. Na našem snímku vidíte: vlevo hromádku hotových kusů, uprostřed vlastní přípravek a vpravo diapozitiv se záběrem kvetoucích kaktusů, které pan Rail pěstoval. Vpředu leží svěrka pro upevnění na stůl.

Komentář muzea: Pan Rail také amatérsky zhotovil: diaprohlížečkudiaprojektor.